Događaj koji je šokirao javnost odigrao se u Kalesiji, gdje je Emir Selimović uhapšen zbog sumnje da je na brutalan način ubio svoju suprugu Inelu Selimović i njihovog trinaestogodišnjeg sina. Ova tragedija, koja je zgrozila cijelu Bosnu i Hercegovinu, rezultirala je njegovim pritvaranjem od strane Kantonalnog suda u Tuzli, što je potvrdilo Tužilaštvo Tuzlanskog kantona.

Osumnjičeni je, prema tvrdnjama tužilaštva, svoje žrtve usmrtio davljenjem dok su spavali. Obdukcijski nalazi su potvrdili da je njegova supruga prethodno pretrpjela dvije snažne povrede glave, što ju je ostavilo bez svijesti, čime je bila potpuno nesposobna da se odbrani. Njihov sin, s druge strane, nije se predao bez borbe – pokušao je pružiti otpor ocu, ali ga je okrutno ugušio rukama.

Tok istrage i hapšenje osumnjičenog

Nakon što je izvršio ovaj stravičan zločin, Selimović je pobjegao i skrivao se punih pet dana, zbog čega je izazvao dodatnu zabrinutost i strah među mještanima. Policija je intenzivno tragala za njim, a u trenutku kada je konačno uhapšen, odlučio je da ne sarađuje sa organima reda i branio se šutnjom. Ovakvo ponašanje dodatno je otežalo proces istrage, ali su dokazi bili dovoljno jaki da se protiv njega podigne ozbiljna optužnica.

Prilikom analize okolnosti pod kojima se desio zločin, tužilac je naglasio da je osumnjičeni svoje žrtve obmanuo, govoreći im da im se ništa loše neće desiti, čime ih je naveo na lažan osjećaj sigurnosti. Ovaj podatak dodatno oslikava brutalnost čina, jer pokazuje da je cijeli zločin bio unaprijed isplaniran.

Ključne tačke optužnice

Na osnovu svih prikupljenih dokaza, Selimović se tereti za teško krivično djelo ubistva na podmukao način, što se u pravnom sistemu smatra jednim od najtežih oblika zločina. Neke od ključnih činjenica koje su se našle u optužnici su:

  • Način izvršenja ubistva: Davljenje tokom sna, pri čemu je supruga prethodno onesviještena udarcima u glavu.
  • Otpor žrtava: Dok je supruga bila bez svijesti, dijete se borilo za život, ali nije uspjelo pobjeći.
  • Bjekstvo osumnjičenog: Petodnevni bijeg nakon zločina otežao je istragu.
  • Branjenje šutnjom: Odbijanje saradnje s istražnim organima.

Sud je, uzimajući u obzir ove činjenice, zaključio da postoji veliki rizik od ponavljanja krivičnog djela ili uticaja na svjedoke, što je dovelo do odluke da mu se odredi pritvor prenosi pressmediabih

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here